אתרים היסטוריים

לבלות עם כל המשפחה באתרים היסטוריים – חוויה אמיתית!

משפחות רבות מחפשות רעיונות מעניינים לטיולי משפחות, כאלה שמתאימים לכל בני המשפחה, בכל הגילאים. אתרים היסטוריים הם דרך נפלאה לבלות יחד כמשפחה, משום שהם, במרבית המקרים, מותאמים לכל הגילאים, מעניינים כל אחד ומהווים טיולים מרתקים לכל דבר.

אתרים היסטוריים בישראל

ישנם הרבה מאד אתרים היסטוריים בישראל, כצפוי ממדינה של עם שיש לו כל כך הרבה היסטוריה ייחודית משלו. בכל רחבי הארץ תוכלו למצוא מגוון ענק של אתרים היסטוריים מרתקים במיוחד, אשר יספרו לכם את סיפורו של העם היהודי, את סיפורה של ארץ ישראל ושל מדינת ישראל, כמו גם סיפורים היסטוריים של עמים אחרים שנקשרו לארץ הייחודית שלנו. הנה כמה רעיונות לאתרים היסטוריים בישראל, שיתאימו לטיול המשפחות הבא שלכם:

תל אביב-יפו – כיכר השעון

כיכר השעון היא אחת הכיכרות המרכזיות ביפו, והיא מהווה קישור ייחודי בין יפו לבין תל אביב. במרכז הכיכר נמצא שעון, על שמו היא נקראת, שנבנה עוד בימי השליטה העות'מאנית בישראל. השעון נבנה לרגל 25 שנה לשלטונו של עבדול חמיד השני. לפני כמעט 15 שנה עבר האתר שיפוץ ושחזור, נוספו בו תאורה לילית ותשתיות שונות, כך שהיום מהווה המקום מוקד משיכה למבקרים רבים ולתיירים מהארץ ומהעולם. בכיכר קיימים גם מלונות, מסעדות ואטרקציות רבות נוספות. אם אתם רוצים להגיע לתל אביב, לשכור רכב ולצאת לטיול בתל אביב והסביבה ברכב שכור, תוכלו להכנס לסניף השכרת רכב בתל אביב של שלמה סיקסט, ולצאת לטיול בכל אזור גוש דן והסביבה ולהחזיר את הרכב באחד מהסניפים הפזורים בארץ.

חיפה – בית קלר

בית קלר הוא שריד יפה במיוחד, מבית אחוזה טמפלרי שהיה קיים במרכז הכרמל, בשנת 1887. המבנה שימש בתחילת המאה ה-20 את פרידריך קלר, סגן קונסול גרמניה בארץ. האחוזה מנתה מבנה מרכזי בן 2 קומות, ומספר מבני שירות נוספים, ושמשה בעבר את האצילה הגרמנית ברטה פון בנוורט. כיום נותר במקום מבנה אחד בלבד – בית האירוח של האחוזה. כיום נמצא במקום ארכיון של מסמכים הנוגעים לטמפלרים – זאת לאחר שהמקום שופץ ושוקם, ונבנו בו שתי קומות, מדרגות חיצוניות, גג רעפים יפהפה ועוד.

ירושלים – טחנת הרוח ימין משה

ירושלים משופעת באתרים היסטוריים לרוב. נתמקד כאן באחד מיוחד מתוכם – טחנת הרוח, אשר מקבלת את פניהם של המבקרים בשכונת ימין משה. הטחנה נבנתה על ידי הנדיב משה מונטיפיורי, בשנת 1858. הטחנה פעלה במשך כ-20 שנה, ונועדה לספק פרנסה ליהודי העיר, וכמובן גם קמח. הייחודיות של הטחנה היא המראה המרשים שלה, וכיום גם המוזיאון שנבנה בה, שבו פירוט קורותיו של משה מונטיפיורי, כמו גם המבנה הסמוך – שבו נמצא שחזור של המרכבה של מונטיפיורי. על מנת לטייל בירושלים והסביבה ניתן גם להכנס לסוכנות השכרת רכב בירושלים, לצאת לטיול בנסיעה ולהחזיר את הרכב בכל סניף אחד של החברה, שכן לשלמה סיקסט סניפים רבים הפזורים לאורכה ולרוחבה של ישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.