טיולים לחרמון

סוף שבוע בהר

הר החרמון וסביבתו מציעים למשפחות מגוון מסלולי טיול מהנים לסוף השבוע, לאו דווקא כשיש שלג!

מה עושים באתר סקי כשאין שלג? מסתבר שיש המון מה לעשות. אתר החרמון יכול להיות אטרקציה נהדרת לטיולי משפחות וזה דווקא שינוי מרענן, לנסוע לחרמון בלי תורים אינסופיים של רכבים ואנשים. אבל לא רק החרמון עצמו- גם בסביבתו ישנם מקומות נפלאים לטייל בהם- הר בנטל, אשר כולל נקודת תצפית מרהיבה, היישובים מסעדה ומג'דל שמס שביקור בהם (בזמנים טובים, כמובן) יכול לתת קצת טעימה לדו קיום שיכול אולי להיות כאן… הנה כמה מסלולים מומלצים לטיולים לחרמון.

  • אתר החרמון
   מציע את מה שיש בחורף, אבל בלי שלג. מתקיימים סיורי קיץ בהר, ניתן לעלות ברכבל ולרדת במזחלת ההרים הפעילה בכל ימות השנה. הכניסה לאתר כמובן בתשלום וכדאי להצטייד בלבוש חם, לכל מקרה.

  • תצפית הר בנטל
   הר בנטל ניצב לתפארת מעל קיבוץ מרום גולן, מתנשא לגובה של 1,171 מטרים ומאפשר תצפית מרהיבה על אזור עמק החולה ולעבר סוריה ורמת הגולן. הר בנטל הוא אחיו של הר אביטל, אך השני הוא שטח צבאי סגור ועל כן מתאפשרת תצפית מההר הנמוך יותר. במרומי ההר ניצב בית הקפה הגבוה ביותר במדינה- קופי ענן (פתוח בשבת).

  • ברכת רם
   בסמוך ליישוב הדרוזי מסעדה (ששווה ביקור גם הוא) נמצאת בריכת מים גדולה הנקראת ברכת (בריכת) רם. זוהי אינה נביעה, אלא נקודת ניקוז של מימי האזור, אך היא בריכה יפהפייה שבשמה נקשרו מיתוסים רבים ומעניינים. הבריכה משתרעת למרגלות החרמון ומספקת מראה מרהיב ומרחיב לב.

אז אתם מוזמנים לארוז את המשפחה ולצאת לטיול נפלא לחרמון. כשיש שלג- ודאי. וכשאין- מומלץ לא פחות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.