מצפור וינקר

אי שם במרחביו הפתוחים של אזור עמק חפר שוכן לו מקום קסום, אמנם מלאכת יד אדם אבל מלא בטבע, זהו מצפור וינקר, תחנת מעבר לבעלי כנף בדרכם לאזורים חמים, אטרקציה מעולה לכל המשפחה (כמובן בעונת הנדידה), תמונות נהדרות ובעיקר הנאה.

בכתבה זו תלמדו כל מה שאתם צריכים לדעת על מצפור וינקר, כגון, מהי העונה המומלצת להגיע, אילו בעלי כנף מגיעים, איך מגיעים ועוד…

כל מה שצריך לדעת על המקום

• מהי עונת הנדידה – עונת הנדידה של השקנאים מתחלקת לשני מקטעים של השנה, שניהם מן הסתם הם עונות המעבר שבין הקיץ לחורף ובין החורף לקיץ, העונות הכי טובות להגיע למצפור ולחזות במאות אם לא אלפי שקנאים רובצים במים, אוגרים כוחות ואוכלים להנאתם בטרם ימשיכו במסעם לאפריקה (בעונת החורף) ובחזרה לאירופה (בעונת הקיץ). תקופת הנדידה של הסתיו היא בין חודשי ספטמבר לנובמבר (בדצמבר עדיין רואים פה ושם להקות שקנאים) ותקופת הנדידה של הקיץ היא בין מרץ למאי.
• אילו בעלי כנף נפגוש שם – המצפור יחד עם אגמון חפר נבנה בעיקר ללהקות השקנאים שעוברים את ישראל בעונות המעבר, בשנים שקדמו למצפורים ותחנות המעבר השקנאים היו "מתלבשים" על בריכות הדגים של הקיבוצים, כל שקנאי מסוגל לאכול קילו דגים ביום מה שהיה גורם לנזקים עצומים לבריכות הדגים שהיו נלחמים בשקנאים, מגרשים אותם מהמקום ובכך מתישים אותם כי לא אגרו מספיק אנרגיה להמשך מסעם ואז המקרה היה מסתיים במוות לרוב, רשות שמורות הטבע והגנים מצאת את הפתרון באמצעות מצפור וינקר, אגמון חפר ואגמון החולה שם השקנאים מתקבלים בברכה, ניזונים מדגים, אוגרים אנרגיה וממשיכים במסעם. אך למרות שהמצפורים נבנו בעיקר ללהקות השקנאים ניתן לראות שם בעלי כנף נוספים כגון אנפה אפורה, מרית ולבנית גדולה, שחפים מכמה סוגים ועוד..
• האם האטרקציה מתאימה למשפחות עם ילדים – בוודאי!! הילדים ייהנו לחזות במראות להקות הציפורים, המתקן מתאים לתצפית מוצלת מהשמש והכל מזמין משפחות לבוא וליהנות מטבע כמו בסרטים.
• איך מגיעים למצפור – בצומת רופין תפנו לכיוון המכללה, המשיכו ישר כל הזמן אל עבר מושב בית הלוי עד אשר תראו פניה שמאלה למושב חניאל, תפנו שמאלה והמשיכו כ2 קילומטר לבערך עד שתראו שביל כורכר רחב וגדול משמאלכם, פנו בו שמאלה והמשיכו עד שהשביל יתפצל שמאלה וישר, אתם לוקחים את השביל השמאלי ונוסעים ישר עד אשר תגיעו למצפור.

 

מרחבי הרשת:
אינטרנט מהיר בתשתית סיבים אופטיים
חבילות אינטרנט ביתי מהיר
חבילות שיחות לחו"ל
מגדיל טווח אינטרנט wifi וויפי
פתרונות אינטרנט מהיר – עם בזק בינלאומי
גיבוי בענן לעסקים
מכונת קפה מקצועית לעסקים
מכונת קפה מקצועית

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *